4B TÜTÜN » Hakkımızda

Hakkımızda

4B Tütün 2006 yılında İstanbul’da tütün, tütün mamulleri, gıda ve inşaat konularında faaliyet göstermek üzere kurulmuştur.

4B Tütün uzman ve tecrübeli kadrosu ile dış tütün firmaları ile yakın ilişkiler kurmuş Türk Tütünlerinin tüm dünyaya ihracatında önemli rol üstlenmiştir. Geçen süre zarfında yurtdışında ortak firmalarla beraber çok uluslu şirketlere ve Rusya, Malezya, A.B.D., Yunanistan, Filipinler, Almanya, Fransa, Brezilya, Romanya, İtalya, Ukrayna, Endonezya gibi ülkelere ihracat gerçekleştirmiştir.

2010 Yılından itibaren 4b Tütün Gıda ve İnşaat Tic. Ltd. Şti. olarak toplamda 3475 ekici ile sözleşme yapmış olup toplamda 4milyon kilonun üzerinde tütün alımı gerçekleştirdik.

alimtablo

Firma merkezi İstanbul’da olup, İzmir Kemalpaşa ve Ören’de 3.500m² , Armutlu’da ise 1.800m²’nin üzerinde bulunan depolarımızda tütünlerimiz en iyi şekilde muhafaza edilmekte ve her an satışa hazır bulunmaktadır.

Tütünlerimizin ambalaj şekli bölge özelliklerine uyumlu olarak balya ve/veya karton kutularda muhafaza edilmektedir. Balyalarımız 25-30-45 kiloluk tonga tarzı kanaviçe çullarda, kutularımız ise C48 ve C96 vent boxlardır. Tütünler depolarımızda ranzalı sistemde muhafaza edilmektedir.

Firmamız diğer yandan Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde sigara sanayinin ihtiyacı olan FCV Virjinya tütünü yetiştirip işlemek üzere Diyarbakır O.S.B de 20 dönümlük bir yer almıştır. Bu alanda 99 adet FCV kurutma fırınları, tütün işleme ve re-drying tesisi kuracaktır.

2017 yılı içinde tamamlanacak olan tesiste yaklaşık 700 ton FCV Virjinya türü işlenecektir. Böylece ithal ikamesi olan bir ürün yetiştirilecek ve bölgede yaklaşık 1500 aileye istihdam sağlanacaktır.

Dünyada tüketilen sigaraların değişmez bir parçası olan tütünlerimizi bu haklı imajını korumak ve iyi bir sigara için ihtiyaç olan Türk Tütünlerinin, geleceğe umutla bakan ekicilerimiz ile tütünde yeni bir yapı yaratacağımıza ve Türk Tütünlerinin kaliteli ve özelliklerini vurgulayarak eski günlerine döndüreceğimizi umut ediyoruz.

4B Tütün Gıda ve İnş. Tic. Ltd. Şti.

Top